- Detaljer
- Leif Christensen
Listen over årets konfirmander i området. Den bliver opdateret løbende, når vi får listen fra kirkerne/præsterne.
Hvis du søger forgæves efter en kirke, er det præsten/menighedsrådet, du skal opfordre til at sende en liste med konfirmandnavne til
Rødding Frimenighedskirke palmesøndag 24. marts kl. 10.00:
Emilia Roos Christensen, Timekær
Valdemar Alexander Hansen Holm, Rødding
Rødding Frimenighedskirke skærtorsdag 28. marts kl. 10.00:
Andreas Bjørn Kildahl Dinesen, Grønnebæk
August Vad Holm, Dover
Emily Celine Møller, Rødding
Emma Helene Skov Kjørnæs, Rødding
Jakob Førby, Rødding
Jeppe Roswall Hansen, Hjerting
Karoline Monrad Sørensen, Rødding
Kasper Lei Bruun, Rødding
Magnus Juhl Jacobsen, Rødding
Mathias Roos Knudsen, Fæsted
Oliver Lorenzen, Harreby
Peter Henry Sørensen, Rødding
Sofie Muxoll Bøgevig, Vester Lindet
Vejen Kirke lørdag 6. april kl. 10.30 v. Peter Kiel Nielsen:
Alexander Langholz Hansen
Celine Sørine Madsen
Emilie Fogh Carlsen
Emma Rerup Warming Nissen
Frieda Mathilde Hauritz Jensen
Ida-Maj Lindholm Sørensen
Lea Rønn
Lucas Sloth Hanson
Lucas Dypping Schröter
Magnus Aalling Thagaard Ovesen
Mathilde Hansen Kargaard
Mille Bjerre
Nadia Bang Munk Kristensen
Oliver Fangel Nielsen
Oscar Antoniussen-Knudsen
Sara Dahl Nissen
Sebastian Ritthidet Povlsen
Sofie Ravn Rønberg
Tilde Bay Johansen
Tobias Blak Pedersen
Vejen Kirke søndag 7. april kl. 10.30 v. Henrik Skov-Pedersen:
Albert Vejgaard Dizell
Caroline Rempt Larsen Skov
Christian Henry Larsen Olamoyegun
Daniel Kjær Cunningham
Elina Hollænder Rasmussen
Emma Wind Engedal
Frederikke Langholz Hansen
Kristian René Pedersen
Magnus Thuesen
Magnus Zangenberg Samuelsen
Martin Siig Høeg
Natasja Karas-Clausen
Sarah Ølholm Fallesen
Sebastian Grunvalds
Silke Sophia Stylsvig Fjelstrup
Sofie Basse Pedersen
Villads Hasselstrøm Sørensen
William Kristian Schøneberg Wind Vejdiksen
William Valentin Ager
Andst Kirke søndag 7. april kl 10.30:
Lucas Madsen Pedersen
India Normann Pedersen
Caroline Bergmann Mixen Krogh
Jane Yndgaard Vejrup
Bertram Bjerge
Mia Marianne Johansen
Adam Østergaard Thomsen
Jessica Bække Andersen
Asger Kirkemann Langhoff
Christian Busager Thuesen
Tobias Dalsgaard Petersen
Freja Lykke Rasmussen
Isabell Vad Sørensen
Øster Lindet Kirke søndag 7. april kl. 10.30:
Karoline Grejsen Kaltoft
Kristoffer Hvolby Bennedsen
Lærke Hildingberg
Marie Louise Dohn Ricksen
Sebastian Thrane Kande Jensen
Malte Staugaard Dupont
Vejen Kirke lørdag 13. april kl. 10.30 v. Henrik Skov-Pedersen:
Alexander Buno Brændgaard
Alina Pedash
Alina Schmidt Moselund Sørensen
Andrea Dizell Holm
Anne-Sofie Kargo
Bertram Rod Petersen
Bille Houborg Pedersen
Celine Schmidt Moselund Sørensen
Conrad Crafack Hoffmann
Johannes Malling Nielsen
Jonas Grünzig Schelde
Kira Sørensen Linnet
Liv Veisberg Christensen
Mads Hedegaard
Mads Erik Clemmensen
Maja Skov Larsen
Maja Ågren Lauridsen
Matty Esbye Vandevoorde
Mike Erik Clemmensen
Mikkel Erik Clemmensen
Nicklas Jensen Kampmann
Nicklas Sloth Knudsen
Oliver Alexander Arnegaard
Sara Lindequist Beyer
Sofie Gynther Raunkjær
Tobias Lysegaard Skyum
Villas Ponomarenko
Åstrup Kirke søndag 14. april kl. 10:00:
Sylvester Fyhn Andersen
Simon Adrian
Frida Anna Clausen
Enja Victoria Bishop
Esben Lykke Hansen
Matilde Mølgaard Kirkegaard
Jens Jakob Nielsen
Frederik Rosendahl Nordestgaard
Emma Romer Olsen
Casper Lund Ottesen
Casper Hein Petersson
Lykke Schmidt Sadova
Emilie Burow Madsen Sidorova
Bianca Svendsen
Lærke Sillesen Thomsen
Nikolai Sillesen Thomsen
Matilde Winther
Saule Sofie Zumaraite
Vejen Kirke søndag 14. april kl. 10.30 v. Peter Kiel Nielsen:
Alberthe List Fogh
Anders Brynning Pedersen
Andrea Kiel Hansen
Caroline Høi Kargaard
Cecilie Holleufer Winum
Elias Kjærgaard Skovgaard Jensen
Emil Bjerre Schmidt Thomsen
Frida Tofterup Dypping
Jeppe Trøst Madsen
Josefia Ebbesen Ringive
Kasper Brynning Pedersen
Katja Kristensen
Mathilde Fellmann
Mikkel Ørnskov Hansen
Nicklas Hjorth Laugesen
Pelle Heissel Tolstrup
Silje Ginnerskov Andersen
Silje Fjord Hemmingsen
Sofia Korolyova
Vejen Kirke søndag 21 april 10.30 v. Jens Jermiin Nielsen og Christina Daugaard Frandsen:
Emil Klinkby Clausen
Oliver Ekknud Pedersen
Caroline Olivia Voller
Benedikte Bech Jørgensen
Signe Kathrine Nielsen Arnfeldt
Maja Marie Søndergaard Mortensen
Oscar Bjørnhart Petersen
Mikkel Brøchner Kristensen
Silje Frost Staal
Anne Sofie Uldall Lysemose
Josefine Fisker Kristensen
Cecilie Birk Fischer
Jonathan Bitsch Kristensen
Victor Grauslund Vacker
Malthe Mosby Jensen
Mia Brunhede Guldbrandsen
Anna Katrine Valentin Nissen
Valdemar Wiuff Andersson
Nikolaj Grünzig Schelde
Mathias Barrit
Frederikke Wind Gaarde
Mille Kruse
Mads Bundsgaard Bertelsen
Josefine Lillelund Krüger
Mathias Rudbæk
Læborg kirke søndag 21. april 9.00 v. Henrik Skov-Pedersen:
Anders Matzen Madsen
Eskil Søe Høyrup
Ester Hynkemejer Vejle Hansen
Katrine Mortensen
Kristian Gabriel Kodal Hansen
Mads Pilegaard Eriksen
Maja Bloch Nielsen
Marie Alberte Runge Nygaard
Stinee Sofia Jermiin Kou
Sylvester Goos Bertelsen
William Pedersen
Læborg kirke søndag 21. april 11.00 v. Henrik Skov-Pedersen:
Andreas Lund Højsager
Emma Skov Nørhede Andersen
Jasmina Erika Kjøgx
Jeppe Lindegaard Mortensen
Katrine Kjærgaard Graversen
Laura Møller Lauritzen
Oskar Siig Dusenius
Sebastian Gubi Olesen
Sif Grynderup Bay Jørsel
Thomas Hoeck Martensen
Hovborg Kirke fredag 26. april kl. 10.00:
Emil Keller Frandsen
Jels Kirke søndag 28. april kl. 9.00:
Erika Alinas Jakobsen
Nelly Catton Mark
Klara Dons Pedersen
Sarah Søllingvraa Reimer
Thilde Knabe Schmidt
Josefine Kryger Sørensen
Mille Berndt Sørensen
Elizabeth Thekilde
Frederik Algren Kaack
Victor Toftmann Lastein
Lukas Lund Madsen
Asbjørn Bull Sørensen
Nikolaj Kryger Sørensen
Jels Kirke søndag 28. april kl. 11.00:
Freya Cirkeline Kim Boldsen
Isabella Achner Damsbo
Sine Dinesen
Amie Haahr Francis
Lærke Holm Hansen
Maya Sofie Hansen
Melanie Henriksen
Julius Hed Hansen
Liam Lisskov Jahns
Jonatan Nitz Jensen
Mathias Gram Krugstrup Jespersen
Christian Kjærgaard Rasmussen Kjær
Lindknud Kirke søndag 28. april kl. 10.00:
Andreas Sebastian Smidt Buchholt
Bastian Plougstrup Højvang
Julie Hedegaard Olesen
Malthe Hjort Bruhn
Mathias Thøstesen
Mira Schou Petersen
Sofia Bladt Meincke
Sophia Bendix Andersen
Bække Kirke søndag 28. april kl. 10.00:
Lilli Meier Dansbo
Erik Kjærhus Svendsen
Alberte Hoff Degn
Solveig Sünksen Muus
Silas Glerup Knudsen
Isabella Mai Gaedt Byrresen
Veerst Kirke søndag 5. maj kl. 10.00:
Andrea Mandø Hausted Hall
Celina Lund Nielsen
Silas Guldbjerg
Johanne Daugaard
Johannes Jefsen Svendsen
Louise Egsgaard Thomsen
Gesten Kirke søndag 5. maj kl. 10.00:
Cecilie Dumont S. T. Jensen
Johanne Houborg Kristoffersen
Gustav Dollerup Lage
Marcus Douwe B. Wijnsma
Polina Ralko Stoltenberg
Tristan Alexander Jung Svendsen
Skrave Kirke søndag 5. maj kl. 10.00:
Magnus Lehmkuhl Køltzen
Rødding Sognekirke søndag 12. maj kl. 10.30:
Christian Gumpert Børsmose
Isabella Thanning Larsen
Jonas Augustinus Jensen
Julie Kristensen
Kristine Gejl Nielsen
Mads Højmose Berggreen
Mathilde Bosak Henriksen
Nicoline Engkjær Olesen
Niklas Damsted Mauritzen
Thor Køjborg Lilieqvist
Skodborg kirke søndag 12.maj kl.10.00:
Frederik Boysen
Therese Mjelde Broch-Thobiasen
Anna Dinsen Lund
Mie Aasbjerg Pedersen
Christian Schmidt Petersen
Isabell Beltoft Rasmussen
Tilde Marie Schmidt
Jeppe Festersen Schuldt
Carla Sofie Sólrun Tørnæs Beck Joensen
Nicole Rasnaca
Julia Lolane
Julie Amalie Lorenzen
Mads Mads Kaewkhoonnok Holm
Liva Asta Aarhus Enghave
Line Frøsig Mortensen
Lukas Milo Andersen
Sofie Puggaard Sundal